GEZİ TARİHİ
09 – 14 Temmuz 2017
1550 €dan itibaren.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Marsilya havaalanından Aix en Provence’deki otelinize gidiş-dönüş transferi, 4**** veya 5***** kahvaltı dahil 5 gece konaklama, programdaki gösterilere yerlerin rezervasyonu ve giriş biletleri, Tüm seyahat boyunca Tab Turizm’in uzman-tercüman rehberlik hizmeti ve KDV dahildir.

Aix’de müzik dolu altı gün

Aix-en-Provence Lirik Sanatlar festivali ve Provence’ın eski başkenti, bölgenin olağanüstü güzellikleri.

1948’den bu yana devam eden bir opera ve klasik müzik festivalidir. Özellikle Mozart’a olan ilgisi ile tanınan Avrupa’nın en önemli lirik festivallerinden birisidir. İlk zamanlar Başpiskoposluk binası bahçesinde gerçekleştirilen gösteriler zaman içinde tüm şehre yayılmış bulunuyor; bu mekanlar arasında Başpiskoposluk Tiyatrosu, Büyük Provence Tiyatrosu, Jeu de Paume Tiyatrosu ve Hôtel Maynier d’Oppède öne çıkanlar olarak sayılabilir.

Bu “Festival Seyahati” size hem Aix festivalinin en güzel opera ve konserlerini izleme olanağını veriyor, hem de size Güney Fransa ve Provence’ı keşfetme fırsatını sunuyor. Aix : Marsilya, Avignon ve Provence’ın tüm mucizelerini keşfetmek için ideal bir başlangıç noktasıdır.

réunions et séminaires à Aix en provence
Aix en Provence lirik sanatlar festivali

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Gidiş-dönüş uçak bileti, Vize ücreti, yurt dışı çıkış harcı bedeli, yurtdışı seyahat sağlık sigortası, fazla bagaj ücreti, isteğe bağlı geziler (aynı gün ödenir), tüm içecekler, her türlü otel ekstraları, kişisel tüm harcamalar.

1. Gün:  İSTANBUL – AIX EN PROVENCE

Havaalanında buluşma ve Marsilya’ya uçuş. Aix en Provence’da otele transfer. Odalara yerleşme sonrası festivalin işleyişi konusunda kısa bilgilendirme toplantısı. Seyahat programının kapsadığı gösteri biletlerinin dağıtımından sonra festival havasını yakından koklamak üzere şehirde gezinti.

2. Gün:  AIX EN PROVENCE

Serbest gün veya isteğe bağlı tercüman rehberiniz eşliğinde şehir turu. Bu orta çağ şehrinde yürüyüş; ana caddesi, yeşil ağaçların oluşturduğu kemerli yolu ile Mirabeau gezinti yolu, gölgeli meydanları, çeşmeleri ve sokaklarının büyüsüne kapılmak demek.

Tarihinin zenginliğine mimarinin tanıklık ettiği bir şehirdir Aix; roman ve gotik katedral ile klasik belediye binası farklı mimari tarzların zenginliğine sadece iki örnektir. Empresyonist ressam Paul Cezanne’ın, ölümünden bu yana, paltosunun bile hala portmantoda asılı olarak dokunulmadan korunduğu atölyesini de göreceğiz.

Gün sonunda yerlerimizin ayrılmış olduğu: Lorenzo Da Ponte’nin yazdığı, Jean-François Sivadier’nin sahnelediği Wolfgang Amadeus Mozart’ın Don Giovanni Opera gösterisine gidiyoruz.

3. Gün:   AIX EN PROVENCE - MARSİLYA

Serbest gün veya isteğe bağlı tercüman rehberiniz eşliğinde şehir turu. Aix’e 45 dakika uzaklıktaki Marsilya gezisi: turist ya da Marsilyalı, herkesin hayranlık duyduğu, “iyi anne” lakaplı, şehre hakim tepedeki Notre Dame de la Garde bazilikası ile başlıyoruz şehri keşfetmeye. Daha sonra aracımızla meşhur “Cannebière”’e iniyoruz ve efsanevi, Marsilya’nin tarihi merkezi Panier semtinde şehrin en önemli anıtları Belediye Binası, Accoules Kilisesi, Cabre Konağı, Elmaslı Ev, Adalet Sarayı, Eski Charité, Major Katedrali ve Aziz Laurent Kilisesini görüyoruz. Öğlen yemeği için geleneksel mutfağa sahip olan restoranımızda yerlerimizi alıyoruz. Öğleden sonra Fransa’nın ikinci büyük şehrinde alış veriş için serbest zaman.

Gün sonu Aix’e dönüyor ve yerlerimizin ayrılmış olduğu bu akşamki: Joel Pommerat’ın yazdığı ve sahnelediği Philippe Boesmans’ın Pinocchio Opera gösterisine gidiyoruz..

fransa-seyahat-cassis

4. Gün:  AIX EN PROVENCE - AVIGNON

Serbest gün veya isteğe bağlı tercüman rehberiniz eşliğinde Provence gezisi. Provence’ın en bilinen kendine özgü görüntülerinden birisi, mis kokulu, mosmor lavanta tarlalarıdır! Lavanta tarlaları arasından, bölgenin ünlü milli parkı Luberon’dan geçerek, en güzel köyleri, Lioux, ve taş evleri ile belki Fransa’nın en cezbedici köyü Gordes üzerinden Coustellet’ye ulaşıyoruz. Buradan başka bir efsaneye, Avignon köprüsüne gidiyoruz. Surlardan içeri girip, Papalık Sarayı’nı geziyoruz, şehrin tarihi merkezi Saat Meydanı’na varıyoruz.

Şehrin havasını keyfinizce içinize çekmeniz ve ruhunu keşfetmeniz için serbest zaman; Pie Meydanı ve Pazar yeri, Carme Meydanı, St-Symphorien Manastırı, Guillome Puy ve boyacılar (Teinturier) sokakları arasında gezinirken avareliğin keyfini çıkarıyoruz.

Avignon’da gün sonu serbest,akşama doğru Aix’e dönüş.

5. Gün:   AIX EN PROVENCE

Serbest gün; böylece şehirde sizi bekleyen farklı faaliyetlere katılabilirsiniz. Sanatçılarla karşılaşabilir, atölye ya da sergileri gezebilirsiniz.

Gün sonu randevumuz var, bu son akşam için yerlerimizin ayrılmış olduğu: Henri Meilhac ve Ludovic Halévy’nin yazdığı, Dimitri Tcherniakov’un sahnelediği Georges Bizet’nin Carmen Opera komik gösterisine gidiyoruz.

6. Gün:   AIX EN PROVENCE - ISTANBUL

Otelden hareket saatine kadar serbest zaman, havaalanına transfer ve İstanbul için uçağa biniş.
Yeni gezilerde buluşmak üzere...