GEZİ TARİHİ
16 – 21 Temmuz 2017
1890 €  dan itibaren.

FİYATA DAHİL OLANLAR

İstanbul - Marsilya – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, Havalimanı vergileri (bir artış olması durumunda misafirlerimize yansıtılacaktır). Tüm transferler, 4 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama, Özel otobüs ile programdaki: geziler, Müze, tarihi eserler, sit alanı giriş ücretleri, öğlen yemekleri dahildir, gösterilere giriş biletleri, Tab Turizm uzman rehberlik hizmeti, KDV dahildir.

Avignon Festivali: Tiyatro ve Dans

Altı sanat dolu olağanüstü gün, ve Provence bölgesinin keşfi

İlk kez Jean Vilar tarafından 1948 yılında düzenlenen Avignon Festivali, bugün dünyanın en büyük festivallerinden biridir. Zaman içinde resmi festivale paralel yürüyen bir OFF festival de oluşmuştur. Dolayısıyla resmi festival INN olarak bilinirken, eşzamanlı festival OFF olarak anılır. Avignon Festivaline dinamizm, sinerji ve ancak yaşayarak soluyabildiğiniz eşsiz havasını veren de bu ikisinin birlikteliğidir. Papalar şehri Avignon, her yıl bir ay boyunca, yüzlerce gösteri ve sanatçısı ve dünyanın dört köşesinden gelen yüz binlerce seyircisi ile gösteri dünyasının en büyük panayırına dönüşür.

Avignon Festivalin en iyi gösterilerini izleyebilmeniz için tatiliniz süresince sizinle birlikteyiz. Bu seyahat ile ayrıca, Van Gogh, Cézanne ve Picasso gibi en büyük sanatçılara ev sahipliği yapmış bu bölgeyi de keşfedeceksiniz. Keşfimiz Marsilya’ya varışımız ile başlıyor…

Avignon papalar sarayı
festival-avignon-seyahat

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Vize ücreti, yurt dışı çıkış harcı bedeli, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, fazla bagaj ücreti, programda belirtilmeyen öğlen ve akşam yemekleri, tüm içecekler, her türlü otel ekstraları, kişisel harcamalar.

danse-festival-Avignon-turkiye

1. Gün: İSTANBUL - MARSİLYA

Marsilya’ya varis ve Avignon’da otele transfer. Odalara yerleşme sonrası festivalin işleyişi konusunda kısa bilgilendirme toplantısı. Seyahat programının kapsadığı konser biletlerinin dağıtımından sonra festival havasını yakından koklamak üzere şehirde gezinti.

Avignon_fetival_voyage

 2. Gün: AVİGNON

Serbest gün veya isteğe bağlı tercüman rehberiniz eşliğinde şehir turu. Kahvaltıdan sonra şehirde off ve in gösterilerin yapılacağı yerleri kapsayan bir tur ile Papalar Sarayını ve festivalin tarihçesini izleyebileceğimiz Jean Vilar’ın evini ziyaret edeceğiz. Avignon “suriçinde”, birbirinden davetkar Café’leriyle sizi çağıran sokaklarında, meydanlarında keyfinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Arzu edenler, seçtikleri bir OFF gösteriyi izleyebilir, daha sonra programımızdaki İN gösteriyi izlemek üzere grupla buluşmaya gelebilirler.

Avignon papalar sarayı
Fransada seminer

3. Gün: PROVENCE'I KEŞİF GÜNÜ

Serbest gün veya isteğe bağlı tercüman rehberiniz eşliğinde şehir turu. Gard Köprüsü ile Les Baux de Provence, Saint Remy de Provence köyleri ve “Les Antigues” Mozolesi ve Zafer Anıtını göreceğiz. Zeytinliklerle kaplı bu bölgede karşılaşacağınız manzaralar, Van Gogh’un resimlerine aşina olanlara pek tanıdık gelecek!
Gün sonunda programımızdaki İN gösteri için buluşma.

Fransa Avignona seyahat

 4. Gün: AVİGNON

İstediğiniz OFF gösterilere gönlünüzce katılabilmeniz için serbest gün. Avignon Festivali demek, sokaklarda özgürce macera kovalamak, kafelerinde oturmak, OFF gösteri sanatçılarının tanıtım için yaptıkları sokak geçitlerini, her köşebaşında sundukları şovlarını izlemek ve hatta onlarla sohbet etmek de demektir.

Bu akşam, o zamana kadar kendisinden en çok bahsettiren, en ünlü OFF gösteriye gideceğiz.

Avignon da Sokak da jazz
Demet Evgar Avignon da

5. Gün: DOĞAL PARK ARDÈCHE KANYONLARINI KEŞFETME GÜNÜ

Serbest gün veya isteğe bağlı tercüman rehberiniz eşliğinde şehir turu. Vallon Pont D’Arc’a doğru yola çıkıyor ve burada, 2015 Nisan ayında açılan ve şu anda dünyanın en büyük bezemeli kopya mağarasını geziyoruz. Orijinalini korumak amacıyla daha önce Lascaux’da da yapılmış olduğu gibi, halen dünyanın en eskisi kabul edilen paleolitik Chauvet mağarasının bire bir gerçekleştirilmiş kopyası. Aslı gibi, toplam 8500 m² alana yayılıyor. 36.000 yıl geriye gidip, mağara duvarlarının farklı noktalarına dağıtılmış devasa boyutlardaki tarih öncesi hayvan siluetlerini bulmak ziyaretçiye kalıyor. Pont d’Arc’tan Ardèche St. Martin’ine aracımızla nehrin oyduğu derin kanyonun kıvrımları boyunca ve panoramik manzara eşliğinde yol alacağız.

Gün sonu Avignon’a dönüş ve daha sonra programımızın son İN gösterisine gitmek üzere buluşma.

Avignon festivali 2016
Avignonda türk tiyatrosu Demet Evgar

6. Gün: : MARSİLYA - İSTANBUL

Ege kıyılarından buralara uzanan Foçalılarca M.Ö. 600’lerde kurulan Marsilya’ya hareket. Notre Dame de la Garde bazilikasını ve tarihi limanı geziyoruz. Program dahilinde Marsilya’nın geleneksel balık spesyalitesi Bouillabaisse yiyeceğiz.

Havalimanına hareket ve Istanbul için uçuş işlemleri.

Avignon festivali