GEZİ TARİHİ
29 Haziran 04 Temmuz 2017
1760 €  dan itibaren.

FİYATA DAHİL OLANLAR

İstanbul - Marsilya – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, Havalimanı vergileri (bir artış olması durumunda misafirlerimize yansıtılacaktır). Tüm transferler, 4 yıldızlı otellerde 5 gece kahvaltı dahil konaklama, Özel otobüs ile programdaki: geziler, Müze, tarihi eserler, sit alanı giriş ücretleri, öğlen yemekleri dahildir, gösterilere giriş biletleri, Tab Turizm uzman rehberlik hizmeti, KDV dahildir.

Montpellier Dans Festivali

Montpellier Dans Festivali tüm kültürlerden tüm dansların buluşma noktasıdır. Dünyanın dört köşesinden gelen 300’den fazla ekip, günde onlarca gösteri yapılması anlamına gelir. Montpellier Dans Festivali 30 yıllık yaşamı içinde koreografi sanatının en önemli gösterisine dönüşmüştür. 

Montpellier Dans, on gün boyunca tüm şehrin, ücretsiz gösteriler, dans konulu filmler, açık hava dans dersleri, kursları, sanatçıların gerek kendi aralarında, gerekse halkla karşılaşmaları ve açık oturumlarla dolu bir festivalin ritminde yaşaması demektir.  

İlk kez Dominique Bagouet’nin elinde 1981 yılında hayat bulan bu “yeni dans” festivali, -Maurice Béjart, Merce Cunningham, Régine Chopinot, Jean-Claude Gallotta, Batsheva, Hollanda Dans Tiyatrosu, Anne Teresa de Keersmaeker, William Forsythe, Sankaï Juku, Sasha Waltz, Jan Fabre, Saburo Teshigawara gibi- uluslararası en büyük koreograflar ile en avangart  genç toplulukları aynı saygı ve özen ile karşılamıştır. 

Bu “Festival Seyahati” size en yenilikçi gösterileri izleme ayrıcalığı yanında Güney Fransa ve Provence bölgesinin de keşif fırsatını sunuyor. Montpellier, Arles, Avignon, Marsilya ve yakın çevre plajları ve kendine özgü köylerini görmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Devamı için…

Montpeliier de toplantı ve seminer mice

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Vize ücreti, yurt dışı çıkış harcı bedeli, Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, fazla bagaj ücreti, programda belirtilmeyen öğlen ve akşam yemekleri, tüm içecekler, her türlü otel ekstraları, kişisel harcamalar.

Montpellier Dans Festivali Carmen
Montpellier réunions séminaires meetings

1. GÜN: İSTANBUL – MARSİLYA – MONTPELLIER

Havaalanında buluşma, Marsilya’ya uçuş ve Montpellier’ye transfer. Otelimize yerleştikten sonra festivalin işleyişi konusunda küçük bilgilendirme toplantısı ile gösteri biletlerinin dağıtımı. Akşam serbest.

Montpellier Dans Festivali

2. GÜN: MONTPELLIER 

Kahvaltıdan sonra, Montpellier merkezde bir yürüyüş turu. Bu sanat şehrinin geçmişi orta çağa kadar giden sokaklarında gezinirken festival gösterilerinin yapılacağı merkezlerin yerlerini de tespit edeceğiz. 1289 yılındaki kuruluşu ile Avrupa’nın en eskisi olan Tıp Fakültesini gezeceğiz. Özellikle tarihi amfi tiyatrosu ve Saint-Pierre Katedraline bitişik iç avlusu güzelliğiyle dikkatimizi çekecek. Önemli müzeleri ile şehrin her köşesinde kültür yaşanır. Eugène Delacroix ya da Gustave Courbet gibi XIX. yüzyıl ressamlarından sayısız eseri sürekli koleksiyonunda barındıran meşhur Fabre Müzesini gezeceğiz. Tarihi şehir merkezinin tam ortasındaki Çağdaş Sanat Merkezi Panacée’de çay-kahve molası.

Gün sonunda yerlerimizin ayırtılmış olduğu bu akşamki gösteri için buluşma.  

Montpeliier de toplantı ve seminer mice
Montpeliier de toplantı ve seminer mice
Arles fransa romen arenası

3. GÜN: ARLES

Roma’dan sonra en fazla Roma eserini barındıran şehir Arles, UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Bunların arasında sayabileceğimiz arena olarak da bilinen Roma Amfi tiyatrosu, ayrıca antik tiyatro, Kriptoportik, Konstantin hamamı, Roma hipodromu kalıntıları yanında Saint-Jacques de Compostelle’e giden üç yoldan biri olan Arles yolunun başlangıç noktasında bulunan  Saint-Trophime manastırı, Saint-Trophime anıt kapısı ve Alyscamps nekropolü önemlidir.

Ancak, Arles da farklı bir festivalin ev sahibidir; “Arles Buluşmaları” şehri fotoğrafın uluslararası başkenti yapmıştır. Şehrin kültürel mirasını en iyi temsil eden, hatta kimisi normalde halka kapalı olan, Arles kültür mirasının en önemli binalarında yaklaşık 60 sergi arasında bir fotoğraf sergisinden diğerine sörf ederek geçmişte yolculuk yapacağız.

Gün sonunda Montpellier’ye dönüş ve yerlerimizin ayırtılmış olduğu bu akşamki gösteri için buluşma. 

Montpellier Dans Festivali

4. GÜN: AVIGNON

Avignon yolunda ilk durağımız birinci yüzyıldan kalma anıtsal Roma su kemeri “Pont du Gard” olacak. Buradan başka bir efsanevi noktaya, şehir girişindeki Avignon köprüsüne geçeceğiz. Surlardan içeri girip, Papalar Sarayını gezecek ve şehrin tarihi merkezi, saat meydanını göreceğiz. İsterseniz keyfinizce yalnız, isterseniz rehberiniz eşliğinde, şehrin havasını doyasıya içinize çekebilmeniz için serbest zaman. Pie meydanı, pazar yeri, Carme Meydanı, St-Symphorien Manastırı, Guillaume Puy sokağı ve boyacılar sokağından geçerek tekrar surlara çıkılabilir.

Gün sonunda Montpellier’ye dönüş ve yerlerimizin ayırtılmış olduğu bu akşamki gösteri için buluşma. 

Avignonda toplantı ve seminer
Montpellier Dans Festivali

5. GÜN: MONTPELLIER

Ücretsiz gösteriler, animasyonlar, film gösterimleri ve sergileri ile festivalin tüm faaliyetlerinden gönlünüzce yararlanabilmeniz için, rehberinizin de desteğinde, serbest gün. İsterseniz bizimle, isterseniz kendi imkanlarınızla, Palavas les Flots  gibi yakındaki plajlara ya da güney Fransa’nın Venedik’i olarak da tanınan küçük Sète şehrine gidebilirsiniz. 

Gün sonunda Montpellier’de yerlerimizin ayırtılmış olduğu bu akşamki gösteri için buluşma. 

Fransa kamarga seyahat
Güney fransada festival seminer toplantı

6. GÜN: MONTPELLIER – MARSİLYA – İSTANBUL

Marsilya’ya hareket ve Foçalılar tarafından M.Ö. 600’de kurulmuş şehrin keşfi; Notre Dame de la Garde bazilikası ve tarihi liman semti. Öğle yemeğinde Marsilya’nın meşhur spesiyalitesi olan “Bouillabaisse” tadımı!

Havaalanına transfer ve Istanbul için uçuş işlemleri.

Montpellier Dans Festivali